Projektas „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“

Moterų sveikatingumo ir sporto studijoje „FiguraGym“ nuo 2019-09-01 iki 2021-08-31 vykdomas projektas „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“, kuris dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Sporto rėmimo fondo lėšas administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“ tikslinė projekto grupė: moterys, turinčios neįgalumą, antsvorio ar nutukimo problemų Utenos rajone. Dauguma projekto dalyvių teigia, kad anksčiau niekada nesportavo arba sportavo jaunystėje. Priaugti kilogramai dėl sėdimo darbo, netinkamos mitybos, likę kilogramai po gimdymų, dėl ligų ir kt. Visada rekomenduojame stebėti mitybą, dalinamės su trenerėmis sukauptomis žiniomis šia tema, bent kartą į metus organizuoju seminarus, kuriuos veda šios srities profesionalai. Taip pat patariame daugiau judėti lauke. Džiaugiuosi matydama, kai projekto dalyvės į studiją atvažiuoja dviračiais arba ateina pėsčiomis.

Projekto metu įsigyti 8 kardio ir 8 jėgos treniruokliai, 20 spiningo dviračių. Moterys labai džiaugiasi modernia treniruoklių sale ir trenerėmis, kurios visada yra šalia ir pataiso netaisyklingai atliekamus pratimus, motyvuoja ir palaiko. Taip pat dalyvės teigia, kad niekada neitų į bendrą sporto salę, kur liūdna, bet labai stipriai akcentuojamas ne sveikatingumas, bet treniruoto kūno kultas. Moterų sveikatingumo ir sporto studijoje „FiguraGym“ jos jaučiasi atsipalaidavę, nes visos susirenka turinčios tą pačią problemą. Širdis dainuoja, kai idėja pasiteisina, kai mainais į įdėtas pastangas gauni padėkas ir šypsenas. Džiugu, kai su kiekvienu numestu kilogramu, sveikos mitybos atradimais, mažais žingsneliais, bet užtikrintai moterys siekia geresnės gyvenimo kokybės. Pasiekti rezultatai priklauso nuo pačių moterų ryžto ir pastangų, per laikotarpį jos numeta 5-10 kg ir tai jau yra gera pradžia tolimesniam kūno linijų gražinimui bei svarbiausia – sveikatos gerinimui. Bet daug svarbiau už numestus kilogramus yra gerėjanti moterų emocinė būklė.

Vienas projekto etapas trunka 3 mėnesius. Tai pakankamas laiko tarpas susiformuoti naujiems įpročiams. Etapo pradžioje moterys apsilanko pas sporto medicinos gydytoją, pas kurį nuvyksta, turėdamos bendrą kraujo ir cholesterolio tyrimus bei kardiogramą. Gydytojas remdamasis tyrimų duomenimis ir atliktu testavimu, pateikia rekomendacijas.
Per savaitę projekto dalyvės turi tris užsiėmimus: du treniruoklių salėje ir vieną grupinį. Moterys etapo pradžioje pasirenka, kokį grupinį užsiėmimą: Disco bike, mankštą ar jogą lankys.

Disco bike užsiėmimas analogų neturintis Utenoje, todėl ypatingai mėgstamas. 45 min. trunkantis didelio intensyvumo užsiėmimas ant spiningo dviračių su Disco muzika, šviesomis ir „užvedančia“ trenere tarsi užaugina sparnus.

Mankštas renkasi moterys, kurioms nerekomenduojami didelio intensyvumo užsiėmimai. Mankštų metu moterys sportuoja su projekto metu įsigytu inventoriumi: TRX diržais, kamuoliais, kilimėliais, svarmenimis, volais. Mankštos baigiasi atsipalaidavimu ant adatinių kilimėlių grojant ramiai muzikai. Šiuo įtampos ir streso laikmečiu, tokia praktika yra labai reikalinga.

Jogos mylėtojos mėgaujasi šiuo užsiėmimu. Nors planuotas užsiėmimas turėtų trukti valandą, jogos mokytoja sakė niekaip į ją netelpa ir moterys išeina iš salės po geros 1,5h. Užsiėmimas vyksta penktadieniais, tai – puiki savaitgalio pradžia po sunkios darbo savaitės. Sunku net apibūdinti jų veidus po užsiėmimo, kurie švyti ramybe, spinduliuoja visišką atsipalaidavimą. Visada gera jas tokias išlydėti į savaitgalį.

Mankštos neįgalumą turinčioms moterims yra ypatingos. Čia susirenka moterys, turinčios įvairias negalias, todėl treniruočių metu trenerė prisitaiko prie kiekvienos galimybių ir pateikia pratimų modifikacijas. Į užsiėmimus moterys ateina anksčiau, nes nori pabendrauti ir pabūti bendruomenėje. Visada su šypsenomis, pakilios nuotaikos ir pilnomis širdimis dėkingumo. Žaviuosi jomis ir dėkoju likimui, kad teko jas pažinti.

https://www.srf.lt/

Įkvėpti judėti